Loading

Víkendové plavby

Dobrodružná a náučná plavba pre všetkých, ktorí  chcú spoznať jedinečnú históriu Baťovho kanála v sprievode lodivoda. Počas hodinovej plavby z prístavu Skalica sa budete plaviť po hraničnom toku Baťovho kanála do prístavu Sudoměřice, kde sa nachádza unikátne technické zariadenie Výklopník, ktoré v minulosti zohralo významnú úlohu pre firmu Baťa, ktorá po tomto kanáli prepravovala hnedé uhlie, tzv. lignit, do svojich teplární v Otrokoviciach. Typická baťovská architektúra Výklopníku a okolitých stavieb Vás prenesie späť do doby Tomáša Baťu - jedného z najlepších ekonómov a stratégov všetkých čias.

Prehliadka Výklopníku Vás presvedčí o tom, že firma Baťa dokázala efektívne využiť energiu a dômyselným spôsobom zabezpečiť prepravu vzácneho paliva. Súčasťou prehliadky je tiež výstup na vyhliadkovú vežu.

Počas plavby sa dozviete zaujímavé a nové informácie z histórie i súčasnosti Baťovho kanála, o jeho faune a flóre a unikátnych zariadeniach, ktoré sa na Baťovom kanáli nachádzajú a dodnes využívajú.

Plavby sa realizujú počas víkendu (sobota a nedeľa) v čase od 13:00 do 16:00 h  (posledná plavba o 15:00 h) podľa záujmu návštevníkov na mieste. Min. počet osôb na plavbu je 6 dospelých osôb. Plavby sa vopred nerezervujú, sú určené pre návštevníkov, ktorí sú v danom čase v prístave. Na plavby je možné sa zahlásiť v daný deň priamo v prístave. V prípade nutnosti čakania na najbližšiu voľnú plavbu je možné vyplniť čas prehliadkou historických pamiatok Skalice (cez víkendy od polovice mája do polovice septembra sprístupnené zdarma), zájsť na chutný obed alebo si zahrať golf. Platba za plavby možná len v hotovosti.

Náš tip:

v prípade, že by ste sa chceli vyhnúť čakaniu na plavby, odporúčame vyskúšať si plavbu na prenajatom motorovom člne, ktorý si riadite po zaškolení sami, ak si čln rezervujete, budete ho mať pripravený na daný čas bez nutnosti čakania! Viac info o prenájme člnov nájdete v časti MOTOROVÉ ČLNY!

 

Cenník víkendových plavieb s lodivodom
1-hodinový program s plavbou Skalica - Sudoměřice a späť    Cena plavenky
Dospelí      6,00 €
Deti do 6 rokov      4,00 €
Rodina (2 + 1 do 6 rokov)    15,00 €
Rodina (2 + 2 do 6 rokov)    18,00 €

 

 

 

Špeciálne ponuky


Pripravujeme pre Vás množstvo zaujímavých ponúk a programov na sezónu. Využite naše špeciálne ponuky a nechajte sa nami pozvať do regiónu bohatého na vodu, lode a skvelé zážitky pre celú rodinu i priateľov.

Čítaj viac

Kalendár akcií


Počas sezóny od mája do septembra v prístave organizujeme niekoľko zaujímavých hudobno-zábavných podujatí. Príďte sa s nami zabaviť a oddýchnuť si do pekného areálu nášho prístavu.

Čítaj viac

Fotogaléria


Podeľte sa s nami o príjemné a dobrodružné chvíle na palube lodí. Vaše fotografie nás potešia a radi ich zverejníme na našej stránke ako inšpiráciu k plavbe pre ďalšie posádky prístavu Skalica.

Čítaj viac

    Prečo s nami?

  Máme dlhoročné skúsenosti s plavbou, ktoré Vám radi odovzdáme, a na počkanie z Vás urobíme kapitánov lodí.

  Náš skúsený personál sa Vám bude venovať dovtedy, kým sa nebudete na plavbu cítiť 100% pripravení.

  Naše lode majú pravidelný servis a dbáme na to, aby ste sa na ne mohli spoľahnúť a citíli sa bezpečne a pohodlne.

  Počas Vašej plavby sme Vám neodmedzene k dispozícii a v prípade potreby sa k vám vieme obratom dostať.

  Na plavbu Vás vybavíme potrebnými informáciami a mapami, aby Vám neušlo to najzaujímavejšie na Baťovom kanáli.